Czyszczenie Dywanów Kraków i okolicePranie dywanów i wykładzin jeszcze nigdy nie było tak proste. Zamów usługę czyszczenia w naszej firmie, a będziesz cieszyć się czystym i pachnącym dywanem.

Pranie dywanów oraz wykładzin jest procesem wieloetapowym.

1. rozpoznanie rodzaju włókna,
2. trzepanie,
3. dwukrotne odkurzanie,
4. naniesienie odpowiedniego środka piorącego,
5. wcieranie środka szorowarką walcową lub jednotarczową,
6. pranie właściwe (ekstrakcyjne lub na wskroś),
7. suszenie,
8. kontrola dywanu – ewentualne poprawki.

Jako jedyni w Małopolsce proponujemy dwie metody prania dywanów:

1. pranie ekstrakcyjne – metoda nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na dywanie osadu. Dzięki temu włókna nie ulegają szybszemu zabrudzeniu po ich wypraniu. Przy ekstrakcji roztwór czyszczący jest natryskiwany w pierwszej kolejności, następuję wtedy rozluźnienie podłoża, a następnie roztwór czyszczący wraz z zabrudzeniami zostaje odessany do odkurzacza. Jest to najbardziej skuteczny sposób, ze względu na płukanie włókien.

2. pranie na wskroś w kąpieli wodnej – metodę tę charakteryzuje dogłębne pranie dywanów wraz z runem i jego osnową, czyli spodnią warstwą. Dzięki temu skutecznie pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń i zapewniamy higieniczną świeżość każdego dywanu. Niestety nie wszystkie dywany można wyprać w kąpieli wodnej.

Firmy konkurencyjne stosują i zachwalają tylko jedną z ww. metod prania, a drugą metodę przedstawiają w negatywnym świetle. Niestety nie wszystkie dywany można wyprać na wskroś, z kolei praniem ekstrakcyjnym nie usuniemy niektórych rodzajów zabrudzeń. Dlatego tak ważne jest stosowanie kilku metod prania. Nasi pracownicy tylko dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zabrudzenia.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dobór środków czyszczących do rodzaju włókna z jakiego został wykonany dywan. Dlatego zanim przystąpimy do czyszczenia zawsze sprawdzamy skład i rodzaj włókna, aby odpowiednio dobrać środki oraz optymalną metodę prania. Nasi pracownicy precyzyjnie dobierają środki czyszczące, aby pozbyć się nawet najmniejszych zabrudzeń, kurzu i innych roztoczy mieszkających w dywanie. Każdy stosowany przez nas preparat posiada niezbędne atesty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla każdego użytkownika dywanu.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG